Alkohol

Návod na varenie alkoholu + recepty

Varenie alkoholu

Na to, aby ste mohli variť alkohol, budete potrebovať ohnisko s kotlom, pričom pod kotlom sa bude nachádzať oheň horiaci na nether bloku. Potom už len stačí ak do kotla pridáme vodu a ingrediencie potrebné na uvarenie alkoholického nápoja podľa receptu. Keď toto všetko do kotla, odsledujeme si v recepte čas, ako dlho sa má daný alkohol variť. Aby sme si to nemuseli stopovať ručne, v hre nám stačí kliknúť na variaci kotol hodinami. Po uvarení stačí, ak z kotla naberiete 3 prázdne fľašky s uvarenou tekutinou.

Niektoré recepty vyžadujú ďalšiu úpravu destiláciou, ktorú urobíme tak, že použijeme klasický varič lektvarov a na miesto kde zvyčajne dávame ingrediencie, vložíme Prášok z Glowstone. Tekutinu nechajte destilovať toľkokrát, koľko je potrebné.

V prípade, že recept vyžaduje dozrievať v sude tak vložíme pripravený nápoj do dreveného suda, ktorý musí byť postavený z dreva ako je napísané v recepte a necháme ho tam odležať toľko rokov, koľko je potrebné.

Upozornenie: Nedodržanie receptu, minutáže, počtu detsilácií, či veku v sude má za následok úplné zničenie nápoja. To platí aj v prípade, že necháte nápoj v sude veľmi dlho.


Sudy

Nápoje dozrievajú v sudoch, ktoré si môže hráč vyrobiť sám pre seba a pre svoju potrebu. Niektoré typy alkoholu dokonca vyžadujú iné typy sudov (viď. recepty nižšie). Existuju dva typy sudov ktoré si môžeme vytvoriť –  malý sud a veľký sud.

Malý sud
Na jeho postavenie potrebujeme 8 drevených schodov, rozmiestnených do tvaru Sudu. Potom stači umiestniť ceduľku na pravú dolnú stranu sudu, kde do prvého riadku napíšeme text “Sud”. Informácia v chate nám potvrdí úspešné postavenie sudu. Potom je potrebné kliknúť pravým tlačítkom na ceduľku a vnútro suda sa nám otvorí. Nakoniec už len stačí doňho vložiť požadovaný potion a nechať ho dozrievať. Malý sud obsahuje 9 slotov.Veľký sud
Na jeho postavenie potrebujeme 5 plotov, 16 drevených schodov, 18 drevených blokov, postavených do tvaru Sudu. Potom umiestnime ceduľku na pravú dolnú stranu sudu, kde do prvého riadku napíšete text “Sud”. Informácia v chate nám potvrdí úspešné postavenie sudu. Potom je potrebné kliknúť pravým tlačítkom na ceduľku a vnútro suda sa vám otvorí. Nakoniec už len stačí doňho vložiť požadovaný potion a nechať ho dozrievať. Veľký sud obsahuje 27 slotov.


Pitie alkoholu

Väčšina nápojov, ktoré sú hráčom k dispozícii, obsahujú určitú hodnotu alkoholu, ktorá môže spôsobiť, že sa hráč v hre opije. To môže mať za následok dočasné vedľajšie efekty ako zmätenosť, oslepenie, zvracanie, či zníženú schopnosť súvisle hovoriť a podobne… Je možné, že v prípade, ak sa veľmi opijete, server vás vyhodí z hry a nebudete schopní sa prihlásiť, kým vám hladina alkoholu neklesne. Na to, aby sme sa chránili pred silnými účinkami alkoholu, vám odporúčame, aby ste jedli dostatok chleba a pili veľa mlieka! 🙂


Recepty

NázovIngrediencieČas varenia v kotliDestiláciaPočet destilácii Dozrievanie v sudePočet rokov v sude*Druh sudu (drevo)
Pšeničné pivo3x Obilie 8 min.2
Svetle pivo6x Obilie 8 min.3
Tmavé pivo6x Obilie8 min.8
Zlatá medovina6x Cukrová trstina3 min.4
Sladká jablčná medovina6x Cukrová trstina
2x Jablko
4 min.4
Zlatý rum14x Cukrová trstina 5 min.214
Ruská vodka10x Zemiak15 min.3
*1 Rok v sude = 1 deň v mc = 10 Minút